top of page

Miś Fiorek, czyli krótka historia o Przemyślu i Cukierni Fiore

Gdzie szukać Misia Fiorka?


Przemyśl jest często porównywany do Rzymu, gdyż tak jak włoska stolica, położony jest na siedmiu wzgórzach. Przemyska starówka skrywa wiele tajemnic. Spacerując po unikalnym na skalę Europy, pochyłym rynku, możecie podziwiać zabytkowe kamienice. Koniecznie udajcie się też na jedne z najstarszych ulic w Przemyślu: Franciszkańską i oczywiście Kazimierzowską, przy której znajduje się nasza Cukiernia Fiore. Ta mała wskazówka z pewnością przybliży Was do znalezienia naszego uroczego Misia Fiorka. Zapewniamy, że nie będziecie rozczarowani widokami, jakie spotkacie po drodze, a architektura miasta Przemyśla zachwyci najbardziej wymagającego turystę. Bacznie obserwujcie miejski krajobraz i róbcie zdjęcia, aby nie umknął Wam żaden szczegół.


Kim jest Miś Fiorek?


Jak na prawdziwego misia przystało – to miłośnik słodkości. Dla zdrowia codziennie przechadza się po pięknym Przemyślu, zajadając się ulubionymi smakami lodów. Chodzą pogłoski, że jest spokrewniony z przemyskim niedźwiadkiem, symbolem miasta Przemyśla. Jak głosi przemyska legenda, król Przemysław, założyciel naszego grodu, podczas łowów, zobaczył na wzgórzu niedźwiedzia i uznał to za znak do budowy miasta. Miś jest nieodłącznym symbolem Przemyśla: zobaczycie go na herbie miasta, a fontanna w sercu rynku jest właśnie w kształcie niedźwiedzicy z młodymi misiami.


Dlaczego Fiorek?


Miś Fiorek ma pewien atrybut. Jeśli już go znaleźliście, to na pewno wiecie, co trzyma w łapce – lody! Przemyskie lody Fiore, a zwłaszcza Przemyskie Lody w Czekoladzie, to często obowiązkowy punkt przy zwiedzaniu Przemyśla. Od własnoręcznie produkowanych lodów zaczęła się historia Fiore, która trwa już ponad 30 lat.

Pewnie już się domyśliliście, że imię misia pochodzi od nazwy naszej Cukierni. Fiore to po włosku kwiat. Naturalność, świeżość i dopracowanie każdego detalu. Takie są nasze słodkości, o czym mamy nadzieję już się przekonaliście! A jeśli nie, to nic prostszego – Miś Fiorek z pewnością Was do nas zaprowadzi.

Do zobaczenia!Комментарии


bottom of page